ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

پوشش نورگیر ساختمانی یکی از پرمصرف ترین لوازم و تجهیزات در بسیاری از ساختمان ها می باشد که امروزه می توانید انواع بسیار متنوعی از آن را در بسیاری از ساختمان مشاهده کنید. از مهمترین انواع پوشش های نورگیر ساختمانی می توان به نورگیر سقفی ثابت و نورگیر حبابی تهویه ای اشاره داشت که هر یک از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند.

پوشش نورگیر ساختمانی

آیا شما نیز به دنبال استفاده از پوشش نورگیر ساختمانی هستید؟ آیا می دانید ویژگی های پوشش های نورگیر ساختمانی چیست؟

یکی از مهمترین تجهیزات و وسایل مورد نیاز در ساختمان استفاده از پوشش های نورگیر می باشد که امروزه توسط بسیاری از شرکت ها و برندها طراحی و تولید می شود که شما می توانید انواع بسیار متنوعی از این محصولات را از وب سایت پوشش ساز مورد مشاهده قرار دهید.

نورگیر برای استفاده در بسیاری از قسمت های ساختمان مناسب می باشد که در ابعاد و اندازه های بسیار گوناگونی تهیه و طراحی شده و جای خود را در بسیاری از ویترین ها گرفته است. استفاده از نورگیر ساختمانی بر روی پشت بام ها می تواند روشنای و نور مورد نیاز مکان را تامین کنید.

در بسیاری از مواقع امکان ایجاد درب یا پنجره در یک اتاق یا قسمتی از خانه مانند آَشپزخانه یا اتاق ها امکان پذیر نمی باشد چرا که معماری و موقعیت قرار ساختمان به طوری است که این امر را امکان ناپذیر نموده و افراد نیز برای جبران این مشکل به وجود آمده به دنبال راهکارهای بسیار بی نظیری از جمله استفاده از پوشش نورگیر ساختمانی هستند.

درادامه مقاله راجع به انواع و ویژگی های مهم پوشش نورگیر ساختمانی مطالب بیشتری را به حضورتان ارائه خواهیم داد.

نورگیر سقفی-ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

انواع پوشش نورگیر ساختمانی

همانطور که در قسمت دیگر نیز به این امر اشاره کردیم، شما می توانید انواع پوشش های نورگیر ساختمانی را در بسیاری از فروشگاه ها و کارگاه ها مورد مشاهده قرار دهید. از جمله معتبرترین شرکت های ارائه دهنده انواع نورگیر سقفی و نورگیر حبابی می توان به شرکت پوشش ساز اشاره کرد که می توانید با خیالس آسوده و با اطمینان خدمات و محصولات مرغوبی از این شرکت تهیه نمایید. برای دریافت مشاوره می توانید با مشاورین ما در پوشش ساز در ارتباط باشید.

از مهمترین انواع این پوشش های نورگیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پوشش نورگیر ثابت:

این مدل از پوشش ها به خاطر ثابت بودن هیچگونه امکانی را برای تهویه هوا و جا به جایی آن ندارند و جنس بسیاری از آنها از شیشه بوه و چهارچوب آنها نیز از استیل و آلومینیوم می باشد. از نورگیرهای ثابت معمولا برای راه پله ها استفاده می شود.

همچنین بخوانید!  سقف کاذب حیاط خلوت شرق تهران

2- نورگیر تهویه ای:

از دیگر مدل های پوشش نورگیر ساختمانی نورگیر تهویه ای می باشد که امکان خروج هوا و تهویه آن وجود دارد به طوری که شما می توانید برای سرویس بهداشتی، آشپزخانه یا حمام خود از این نوع پوشش ها استفاده کنید.

حال شما نیز میتوانید با توجه به ویژگی های هر یک از این پوشش ها و همچنین در نظر گرفتن محل نصب آن، یکی از بهترین آنها را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

انواع جهت گیری جغرافیایی برای ساختمان ها

خانه ها یا واحد های آپارتمانی از نظر جایگیری در خیابان با یکدیگر متفاوت است و میزان نورگیری و گرمای خانه در هر کدام از آنها متفاوت خواهد بود. برای تشخیص بهترین جهت برای اجرای نورگیر باید قدرت شخیص جغرافیا را داشته باشید.
یکی از بهترین روش ها در تشخیص نورگیر، طلوع و غروب خورشید می باشد. لذا اگر در صبح طوری بایستیم که دست راستمان به سمت خورشید باشد چهار جهت جغرافیایی را براحتی می توانیم تشخیص دهیم. بطوری که سمت راستمان شرق، سمت چپ غرب، روبرو شمال و پست سرمان جنوب را خواهیم داشت. در مجموع خانه ها دارای جایگیری های زیر می باشند:

 • -خانه های شمالی-جنوبی
 • -خانه های شرقی-غربی
 • -خانه های نبش خیابان
 • -خانه های دوکله یا دو بر
نورگیر سقفی-ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

اجرای پوشش های نورگیر ساختمانی

یکی از مهمترین و قابل تامل ترین موضوعاتی که در مورد پوشش نورگیر ساختمانی وجود دارد، مراحل اجرای نورگیرها می باشد که از دو مرحله تشکیل شده است و عبارتند از:

– بازدید محل نصب توسط افراد متخصص

– کلاف کشی آهنی

توجه داشته باشید که شما نمیتوانید از پوشش های نورگیر در هر بخشی از ساختمان استفاده کنید به هین جهت نظر کارشناسان متخصص در این زمینه می تواند بسیار موثر واقع شود و شما بتواند با کسب آگاهی و اطلاعات لازم از نظر متخصصان یکی از بهترین اجرای پوشش های نورگیر را اعمال کنید.

برای کلاف کشی آهنی نیز می توانید از متریال های قابل قبول در این زمینه استفاده کنید و حتما از استانداردهای لازم برای این کلاف کشی پیروی کنید چرا که در غیر این صورت ممکن است مشکلات و خطرات بسیار زیادی را به دنبال داشته باشد.

نورگیر سقفی-ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

ویژگی های پوشش های نورگیر ساختمانی

افرادی که به دنبال خرید و استفاده از انواع بسیار متنوعی پوشش های نورگیر ساختمانی هستند می توانند با آشنایی کامل از ویژگی های آنها، تصمیم راحت تری را برای خرید خود اخذ نموده و با آگاهی بیشتری این سازه ی ساختمانی بهترین و بی نظیرترین تصمیم را داشته باشید. از مهمترین و اساسی ترین ویژگی های پوشش نورگیر ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • – بادوام و قابل شستشو
 • – ايمني بالا در برابر خطر خـــرد شدن و شکستن
 • – مقاوم در برابر ضربه و فشار
 • – قابليت عبور نور یکنواخت و زیاد
 • – عايق رطوبت، صوت و حرارت
 • – مقاوم در برابر هرگونه زنگ زدگی و پوسیدگی
 • – سبک بودن و راحت در نصب آن
 • – جلوگيري از ورود اشعـه‌هاي زیان بار نور خورشید
 • – مقاومت بسیار بالا فیزیکی و شیمیایی بـالا
 • – مستحکم در برابر هرگونه عوامل طبیعی
همچنین بخوانید!  سقف ریلی استخر

خرید انواع پوشش های نورگیر ساختمانی

شما نیز می توانید با توجه به محل نصب، بودجه در اختیار، ابعاد و اندازه مورد نیاز خود یکی از بهترین انواع و مدل های پوشش نورگیر ساختمانی را انتخاب کرده و طراحی و نصب آن را به تیم با تجربه پوشش ساز بسپارید تا بتوانید از نور طبیعی روز نهایت استفاده را داشته باشید. برای اخذ راهنمایی های لازم در خصوص انواع نورگیر سقفی وسقف حیاط خلوت  می توانید با همکاران ما از طریق صفحه تماس با ما در ارتباط باشید.

نورگیر سقفی-ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

سوالات متداول ویژگی بی نظیر پوشش نورگیر ساختمانی

شما نیز می توانید با توجه به محل نصب، بودجه در اختیار، ابعاد و اندازه مورد نیاز خود یکی از بهترین انواع و مدل های پوشش نورگیر ساختمانی را انتخاب کرده و طراحی و نصب آن را به تیم با تجربه پوشش ساز بسپارید
- بادوام و قابل شستشو - ايمني بالا در برابر خطر خـــرد شدن و شکستن - مقاوم در برابر ضربه و فشار - قابليت عبور نور یکنواخت و زیاد - عايق رطوبت، صوت و حرارت - مقاوم در برابر هرگونه زنگ زدگی و پوسیدگی - سبک بودن و راحت در نصب آن - جلوگيري از ورود اشعـه‌هاي زیان بار نور خورشید - مقاومت بسیار بالا فیزیکی و شیمیایی بـالا - مستحکم در برابر هرگونه عوامل طبیعی
پوشش نورگیر ثابت نورگیر تهویه ای نورگیر حبابی و...
خانه ها یا واحد های آپارتمانی از نظر جایگیری در خیابان با یکدیگر متفاوت است و میزان نورگیری و گرمای خانه در هر کدام از آنها متفاوت خواهد بود. یکی از بهترین روش ها در تشخیص نورگیر، طلوع و غروب خورشید می باشد. لذا اگر در صبح طوری بایستیم که دست راستمان به سمت خورشید باشد چهار جهت جغرافیایی را براحتی می توانیم تشخیص دهیم. بطوری که سمت راستمان شرق، سمت چپ غرب، روبرو شمال و پست سرمان جنوب را خواهیم داشت.
5/5 (1 Review)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان پوشش ساز
ارسال پیام