پوشش گلخانه پلی کربنات

پوشش گلخانه پلی کربنات

از مهم ترین مسائل مطرح در زمینه پرورش گیاهان گلخانه ای بحث پوشش گلخانه است که باید به آن توجه ویژه ای شود. پیش از شروع به احداث گلخانه باید انواع متنوع پوشش های موجود را مورد بررسی قرار داد. با در نظر گرفتن تنوع موجود در بازار نباید تنها به هزینه اولیه توجه کرد. بلکه در کنار هزینه احداث، مخارج مربوط به نگهداری و تاثیری که در بهینه سازی مصرف انرژی دارد از موارد بسیار مهم دیگری است که باید قبل از اقدام به تهیه مواد اولیه مورد تحقیق و بررسی قرار گیرد.

پوشش گلخانه ای پلی کربنات، پوشش شیشه ای، پلاستیکی، پلی اتیلن و… از جمله پوشش های قابل استفاده هستند که در ادامه به توضیح در این مورد می پردازیم. اما اگر میخواهید اطلاعات جامع و کاملی در مورد پوشش گلخانه ای، نورگیر سقفی و نورگیر حبابی کسب کنید می توانید با مشاوران تیم پوشش ساز در ارتباط باشید.

ویژگی های پوشش گلخانه

همه ی ما می دانیم برای پرورش گیاهان نور چقدر اهمیت دارد. پس طبیعی است که پوشش گلخانه باید به نحوی باشد که نور کافی برای رشد گیاهان را از خود عبور دهد.

از موارد مهم دیگر برای رشد گیاهان میزان حرارت داخل گلخانه است. بنابراین پوشش گلخانه باید به نحوی باشد که حرارت حاصل از تابش خورشید را به اندازه ای مناسب وارد محیط کرده و آن را در خود نگه دارد و همین طور در فصول گرم سال گرمای اضافی را به خارج از محیط گلخانه منتقل کند.

در نتیجه حفظ رطوبت و گرمای داخل گلخانه جهت فراهم کردن محیط مناسب برای رشد گیاهان بسیار لازم و ضروری است که انتخاب درست پوشش می تواند این امکان را فراهم کند.
این پوشش باید در برابر سرما و گرما عایق باشد و از این طریق مانع هدر رفتن انرژی شود.

همچنین بخوانید!  پوشش سقف حیاط خلوت نورگیر حبابی

عایق بودن پوشش گلخانه هم از طریق بهینه سازی مصرف انرژی مفید است و هم از این جهت که به وسایل سرمایشی و گرمایشی کمتری در محیط نیاز خواهد بود.
جنس پوشش گلخانه باید به گونه ای باشد که در شرایط آب و هوایی مختلف از استحکام و مقاومت کافی برخوردار باشد و به سادگی آسیب نبیند.

انواع طلق پلی کربنات

 • -پوشش شیشه ای گلخانه ای
 • -پوشش گلخانه پلی کربنات
 • -پوشش ورق آکریلیک گلخانه‌ ای
 • -گلخانه-با-قاب آلومینیوم-اکسترود شده
 • -پوشش گلخانه‌ ای پلی اتیلن
 • -پوشش فایبرگلاس گلخانه
نورگیر سقفی-پوشش گلخانه پلی کربنات

پوشش گلخانه از جنس پلی کربنات

شاید در ابتدای کار استفاده از شیشه یا پلاستیک به عنوان پوشش گلخانه به نظر مقرون به صرفه باشد اما باید دید که در طولانی مدت چه هزینه هایی را در پی خواهد داشت.

هزینه نگهداری و میزان دوام آن ها و اینکه چه مدت بعد نیاز به تعویض دارند بسیار مهم است. استفاده از پوشش گلخانه پلی کربنات به دلیل مزایایی که نسبت به جنس های قابل استفاده دیگر موجود در بازار دارد روز به روز در حال افزایش است.

مزایای گلخانه با پوشش پلی کربنات

استفاده از ورق هایی از جنس پلی کربنات به عنوان پوشش گلخانه مزایای بسیاری دارد که در زیر به چند مورد از آن ها اشاره می شود.

 • عایق مناسبی در مقابل سرما و گرما می باشد از این رو می تواند در جلوگیری از اتلاف انرژی نقش بسزایی داشته باشد.
 • منجر به کاهش مصرف سوخت به میزان قابل توجهی می شود پس در طولانی مدت سبب پایین آمدن هزینه ها می شود.
 • در برابر برف، باد، باران و تگرگ مقاوم است.
 • نور خورشید را به اندازه ی مناسبی از خود عبور می دهد و فضای خوبی را جهت رشد گیاهان را فراهم می کند.
 • در برابر ضربه بسیار مقاوم است و به راحتی نمی شکند.
 • طول عمر خوبی دارد.
 • در برابر مواد شیمیایی و انواع چسب ها مقاوم است.
 • نسبت به شیشه و سایر محصولات مشابه وزن کمی دارد.
 • از آن جایی که قابلیت سوراخ کردن، اره شدن و … دارد امکان نصب ساده تری را فراهم می کند.
همچنین بخوانید!  انواع نورگیر ریلی و متحرک

اندازه طلق پلی کربنات

اندازه استاندارد یک ورق پلی کربنات دو جداره و چند جداره 2×5 متر و ورق پلی کربنات تخت 2 ×4 متر تولید می شود. و با توجه به متراژ قابل توجه، طول پلی کربنات افزایش پیدا می کند . ولی عرض ورق پلی کربنات ثابت میباشد. اما مجموعه پوشش ساز می تواوند در همه ابعاد وبه صورت سفارشی ور ق های پلی کربنات را در مکان های مختلف اجرا کند.

قیمت پلی کربنات گلخانه

سقف  پلی کربنات  یک متریال محبوب  میان کاربران است زیرا  ورق های پلی کربنات بسیار مقاوم  در برابر  ضربه و حرات  می باشد.قیمت ورق پلی کربنات  به عوامل مختلفی بستگی دارد به شرح زیر می باشد.

1- ضخامت  ورق پلی کربنات

2-ابعاد مورد نیاز  برای اجرای  پوشش پلی کربنات

3-رنگ بندی  ورق پلی کربنات

4-نوع ورق پلی کربنات  شفاف  مات  رنگی قیمت پلی کربنات  متغیر می باشد

پوشش گلخانه پلی کربنات مزیت های بسیاری دارد که در بالا به برخی از آن ها اشاره شد.

اگر مایل به استفاده از نورگیر حبابی یا نورگیر سقفی در منزل یا محیط کار خود هستید یا قصد احداث گلخانه ای را دارید می توانید از طریق قسمت تماس با ما اطلاعات لازم را از مشاوران مجرب پوشش ساز کسب کرده و نصب و اجرای آن را به تیم حرفه ای پوشش ساز بسپارید.

نورگیر سقفی-پوشش گلخانه پلی کربنات
3/5 (1 Review)

1 دیدگاه برای “پوشش گلخانه پلی کربنات”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان پوشش ساز
ارسال پیام