بارانگیر برقی چیست؟

بارانگیر برقی چیست؟

با فرا رسیدن فصل پاییز، گذراندن وقت در بیرون از منزل و در هوای تمیز بارانی بسیار لذت بخش می شود. با این حال، خیس شدن و مشکلات سلامتی پس از آن گاهی اوقات می تواند ما را ناراحت کند. در این شرایط، سیستم های سایبان و بارانگیر یک راه حل عالی برای مفیدتر کردن فضاهای بیرونی ارائه می دهند. در این مقاله، به خصوص در مورد سیستم های بارانگیر برقی اطلاعاتی ارائه خواهیم کرد.

نصب باران گیر در انواع مختلف

انواع مختلفی از بارانگیرها مانند بارانگیر جمع شونده، بارانگیر تاشو، بارانگیر آلاچیق، بارانگیر برقی یا موتوری و بارانگیر دستی وجود دارد. علاوه بر این، سایبان یا بارانگیرهایی با طراحی خاص نیز می توانند ساخته شوند. انواع سایبان بسته به نیاز و زمینه استفاده متفاوت هستند. در زیر برخی از رایج ترین انواع باران گیر آورده شده است:

بارانگیر دستی: سایبان یا بارانگیر دستی جزو اصلی ترین سایبان ها محسوب می شود که میتواند به صورت دستی باز و بسته شود. این نوع بارانگیر به طور کلی در اندازه های کوچکتر استفاده شده و به ویژه در مناطقی مانند بالکن ها و تراس ها ترجیح داده می شود.

بارانگیر اتوماتیک: بارانگیرهای اتوماتیک سایبان هایی هستند که با کمک موتور الکتریکی باز و بسته می شوند. این نوع بارانگیرها معمولاً در اندازه های بزرگتر استفاده می شوند و به ویژه در مکان های باز مشاغل مانند رستوران ها و کافه ها ترجیح داده می شوند.

بارانگیر آلاچیق: بارانگیرهای آلاچیق سایبان هایی هستند که به عنوان پوشش سقف استفاده می شوند. بارانگیر آلاچیق اغلب در تراس ها یا باغ ها استفاده می شود. هر دو نسخه دستی و برقی این نوع بارانگیر وجود دارد.

بارانگیر باغ زمستانی: بارانگیرهای باغ زمستانی سایبان های شیشه ای بزرگی هستند که از مناطق بیرونی محافظت می کنند. این نوع سایبان ها اغلب در مراکز تجاری مانند رستوران ها، کافه ها و هتل ها استفاده می گردند.

بارانگیر کافه: بارانگیرهای کافه معمولاً سایبان های رنگارنگ و چشم نوازی هستند که مخصوصاً برای کافه های فضای باز طراحی شده اند. هر دو نسخه دستی و خودکار این نوع بارانگیرها موجود هستند.

همچنین بخوانید!  ساخت نورگیر ساختمان برای نور رسانی بهتر به داخل منزل

بارانگیر بالکن: بارانگیرهای بالکن سایبان هایی هستند که برای بالکن های کوچک طراحی شده اند. این نوع سایبان ها در اندازه ها و شکل های مختلف وجود دارند.

بارانگیر پاسیو: سایبان یا بارانگیر پاسیو سایبان هایی هستند که برای محافظت از ایوان استفاده می شوند. آن ها معمولا در اندازه های بزرگ تولید می شوند و در دو مدل دستی و اتوماتیک یا برقی موجود هستند.

انواع بارانگیر بر اساس نیاز در اشکال و اندازه های مختلف تولید می شوند. اینکه کدام نوع سایبان ترجیح داده می شود بستگی به منطقه استفاده و نوع نیاز شما دارد.

همچنین بخوانید: پوشش سقف حیاط خلوت

بارانگیر برقی

پایه باران گیر و سایر امکانات بارانگیرهای برقی

بارانگیرهای برقی سایبان های مجهز به سیستم های باز و بسته شدنی هستند و با مکانیزم موتوری کنترل می شوند. این سایبان ها یا بارانگیرها توسط مشاغل و صاحبان خانه ترجیح داده می شوند زیرا کنترل سایبان های بزرگ و سنگین را آسان تر می کنند. بارانگیرهای برقی مزایای زیادی دارند. اول از همه، می توان آن ها را بسیار راحت تر و سریعتر از سایبان های کنترل دستی باز و بسته کرد. این امر باعث می شود تا کاربران بتوانند سایبان ها را مطابق با نیاز خود تنظیم کنند و استفاده از سایبان ها را کاربردی تر می کند. علاوه بر این، بارانگیرهای برقی به کاربران اجازه می دهند تا سایبان ها را به راحتی کنترل کنند.

این امر به ویژه در مواقعی که سایبان های بزرگ و سنگین نیاز به بازرسی دارند، اهمیت دارد. به لطف مکانیزم های موتوری، کنترل سایبان ها بسیار راحت تر و ایمن تر شده است. بارانگیرهای موتوری را می توان از مواد مختلفی تولید کرد. به طور خاص، سایبان های ساخته شده از مواد پلی استر یا PVC که بر روی پایه¬های آلومینیومی یا فولادی نصب شده اند، اغلب استفاده می شوند. این مواد برای محافظت در برابر نور خورشید و باران ایده آل هستند.

همچنین بخوانید: نورگیر دوجداره

مزیت استفاده از سایبان و بارانگیر پنجره

سایبان و بارانگیر پنجره ابزاری مختص استفاده در تمام فصول سال است. این ابزار در فصول گرم همچون فصل تابستان از تابش بیش از حد نور خورشید و در فصول سرد از نفوذ باران و برف از منافذ پنجره به داخل جلوگیری می کنند. بارانگیرهای پنجره همچنین می توانند طول عمر یراق آلات پنجره شما را افزایش و آنها را از انواع آسیب های فیزیکی محافظت کنند.

همچنین بخوانید!  اجرا و تعمیر سقف پاسیو

ضرورت استفاده از بارانگیر تابلو برق

باران گیر تابلو برق همانطور که می دانید ابزاری جهت تامین ایمنی لازم در مدار برق ساختمان و جلوگیری از ایجاد اتصالات ناشی از هدایت الکتریکی آب باران و برف است. این ابزار را اغلب در نوع ثابت و به هنگام نصب جریان الکتریکی ساختمان بر روی تابلو برق نصب می کنند.

بارانگیر برقی در کجا استفاده می شود؟

سیستم های بارانگیر برقی را می توان در مکان های مختلف مورد استفاده قرار داد. آن ها به طور کلی در مناطق بیرونی، باغ ها، تراس ها و مشاغلی مانند رستوران ها و کافه ها ترجیح داده می شود. در چنین مکان هایی، مشتریان باید از اثرات مضر آفتاب محافظت شوند تا بتوانند زمان خود را به راحتی سپری کنند. از سیستم های سایبان برقی نیز دقیقا برای این منظور استفاده می شود. به ویژه در ماه های تابستان، اشعه های خورشید میتواند باعث ایجاد مزاحمت برای افراد در فضای باز شده و حتی باعث سوختگی پوست شود. سیستم های سایبان برقی یکی از کاربردی ترین راه حل های مورد استفاده برای محافظت در برابر اثرات مضر اشعه خورشید است.

علاوه بر این، سیستم های سایبان برقی را می توان در هوای بارانی نیز مورد استفاده قرار داد. آنها می توانند قسمت های مختلف مخصوص نشستن در مناطق باز را از باران محافظت کنند. سیستم های بارانگیر برقی اغلب در خانه ها و همچنین در شرکت های تجاری ترجیح داده می شوند. این سیستم ها فضای زندگی راحت را به خصوص در خانه هایی با فضای باز مانند باغ ها یا تراس ها فراهم می کنند. سیستم های بارانگیر برقی نه تنها از صاحبان خانه در برابر اثرات مضر نور خورشید محافظت می کنند، بلکه ظاهری زیبا به نمای بیرونی خانه نیز ارائه می دهند.

0/5 (0 Reviews)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با کارشناسان پوشش ساز
ارسال پیام